İmplant

İmplant

İMPLANT NEDİR?

Çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Yapay diş kökleri dişlerin yerine yapılmaktadır. Ana maddesi titanyumdur. İmplant işlemi diş hekimi tarafından steril ortamda basit bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilir. İşlem sonrasında iki-üç ay içerisinde implant çene kemiğine tutunur. Bu evrelederden sonra hakiki bir diş kökünün yerini alan implant, üzerine konacak protez dişi taşıyacak hale gelir. Bu uygulamanın yapılabilmesi için, implantı destekleyecek çene ve kemik yapısının olması diş etinin sağlıklı olması gerekmektedir.

 

İMPLANT ZOR BİR İŞLEM MİDİR ?

İmpant anestezi ile yapıldığında ağrılı bir uygulama değildir. Operasyonda hasta tercihine göre genel ya da lokal anestezi uygulanmaktadır. İşlem sonrası yaşanan ağrı ilaçla geçecek dozda bir ağrıdır.

İMPLANT MASRAFLI BİR OPERASYON MUDUR ?

İmplant İşleminde kullanılan bütün malzemenin ithal olması ve yüksek teknolojiye ihtiyaç duyulan bir uygulama olması sebebi ile bu uygulama masraflı olarak düşünülebilir. Ancak uzun vadede kendi dişiniz gibi kullanabileceğiniz için aslında katlanılabilir bir maliyet olarak düşünülebilir.

İMPLANT SONRASI YAŞANAN SORUNLAR NELERDİR?

Yüzde bir nebze şişlik cilt yapısına bağlı olarak hafif morluk gibi geçici bir durum meydana gelebilmektedir. Tolere edilebilir bir ağrı hissi yaşanmaktadır.

 

İMPLANT SONRASI GEÇİCİ PROTEZ UYGULAMASI NE ZAMAN YAPILIR ?

İmplant yapıldıktan bir hafta 10 gün içerisinde protez uygulanabilir.

AĞIZDA EKSİK DİŞ YERİNE İMPLANT UYGULANABİLİR Mİ?

Uygulanabilir. Kemik doku mevcutsa her bölgede implant yapılabilir. Diş eksikliğinin önde, arkada veya yanda olması fark etmez .

İMPLANT İÇİN YAŞ SINIRI NEDİR?

İmplant 17-18 yaşından itibaren implant yapılabilir. Kişi sağlıklı ise çok ileri yaşlarda da implant rahatlıkla uygulanmaktadır.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN 0216 399 9451 ‘İ ARAYABİLİRSİNİZ.