Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Ortopedi ve Travmatoloji Ana bilim dalı öncelikle doğuştan gelen sakatlıklarda tedavi amaçlı oluşturulmuş, ilerleyen yıllarda gelişerek birçok rahatsızlığın ve yaralanmanın tedavisini kapsayan bir tıbbi bölüm dalı haline gelmiştir. Ülkemizde en çok rağbet gören branşların başında gelen ortopedi bölümü, hastanemizde modern ekipmanlar ve uzman doktorlar tarafından aşağıdaki hizmetleri vermektedir.

1. Doğuştan veya gelişimsel olan bebek ve çocuk hastalıkları

– Kalça çıkığı
– Çarpık ayak
– Bel eğriliği gibi

2. Spor yaralanmaları

– Menisküs yaralanmaları
– Bağ yaralanmaları
– Burkulma ve ezilmeler gibi

3. İskelet sisteminin tüm diğer yaralanmaları

– Kırıklar
– Çıkıklar
– Tendon yaralanmaları gibi

4. Kol ve bacaklarda oluşan çok kullanmaya bağlı bozukluklar

– Sinir sıkışması
– Tetik parmak
– Tenisçi dirseği gibi

5. Yaşla ortaya çıkan eklem kireçlenmeleri

– Omuz, bel, dirsek
– Kalça
– Diz
– Ayak bileği kireçlenmeleri gibi

Hastanemizde eklem bozukluklarından dolayı kullanılan protezler son derece başarılı şekilde uygulanmaktadır. Antroplastinin gelişmesiyle birlikte diz içi yaralanmalarının tedavileride başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Bu bölümle ilgili aramalar:
ortopedi neye bakar, ortopedi hangi hastalıklara bakar, ortopedi bölümü hangi hastalıklara bakar, bacak ağrısına hangi bölüm bakar, bacak ağrılarına hangi bölüm bakar, ortopedi ve travmatoloji neye bakar, ortopedi doktoru hangi hastalıklara bakar, ayak ağrısına hangi bölüm bakar, ortopedi doktoru neye bakar, bacak ağrısı hangi bölüm, ortopedi nelere bakar, bacak ağrısı hangi bölüm bakar, ayak agrısına hangi doktor bakar, ayak ağrılarına hangi bölüm bakar.